Крізь вушко голки побачити Іншого

   Книжка "Крізь вушко голки" – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють

   "Мені хотілося б, щоб були добрі люди, щоб усі всім допомагали, щоб водії не сварилися з пасажирами, щоб дороги гарні зробили, щоб була добра влада. Ціни на зуби високі, а пенсії малі. (Антона дуже хвилювала вартість послуг стоматолога – він нещодавно лікував зуби). Хочу, щоб не підвищували ціни на хліб, сметану, олію, щоб номери на маршрутках не міняли, щоб люди поводилися з іншими людьми добре. Я дивлюся, що по світі війна. Люди вбивають. Що це за люди? Люди не вірять в Бога. Я б хотів, щоб у Європі не було потопу".

Детальніше...

Священик урятував Селін Діон, відговоривши її матір робити аборт

   Славетна співачка зараз переживає тяжкий час: 14 січня 2016 р. помер її чоловік, Рене Анжеліл, у щасливому шлюбі з яким вона прожила 22 роки. Він довгохворів, і 2014 року Селін навіть скасувала свій всесвітній тур, аби допомогти чоловікові боротися з раком.
   «Мій успіх — це сім’я. Моє життя — бути мамою. Ось у чому моя головна насолода і найчудесніша винагорода. Я можу ризикувати в музиці, але не у справах сім’ї», — сказала Селін в інтерв’ю часопису «People» 2012 року.
   Така відданість чоловікові й дітям, імовірно, пов’язана з історією матері співачки — Терези Діон. Тереза та її чоловік були незаможні, вже мали 13 дітей, коли 1967 року на світ мала прийти зачата Селін.
Понад 20 років Тереза віддала дітям і думала, що «підняти» таку кількість дітей — достатньо, і можна хоч би рештки життя присвятити собі. Однак нова вагітність розбила ці сподівання. З розбурханими почуттями жінка прийшла до храму, щоби порадитися.

Детальніше...

ЯК ПОДОЛАТИ СТРАХ?

    Ніщо не викликає у людей такого страху, як… інші люди. Та як це працює? Адже я боюся тих, хто мені просто не подобається, чи не так? Про що ні з ким — навіть із самим собою — я не наважуюсь розмовляти? Невже особи, що нині пробуджують у мені страх, нагадують людей, яких я боявся у минулому?
    По-перше, часто страх зроджується на ґрунті несвідомих проекцій — люди не усвідомлюють своєї власної агресії: вони не в змозі з нею жити й перекладають її із себе на оточення. Ось приклад: перед тобою сидять; ти починаєш говорити; всі дивляться на тебе і мовчать; ти почуваєшся самотнім та відокремленим від інших. Ти хочеш утекти, хочеш бути де завгодно, але не тут; бачиш ворогів, самих лише ворогів: жоден із присутніх не є твоїм другом. Саме так ти сприймаєш тих, кого зараз бачиш перед собою. Але хто є чиїм ворогом: вони — твоїм, чи ти — їхнім? А можливо, усі ці відчуття супроводжують тебе лише тому, що ти не віриш: тебе — саме тебе — насправді хочуть слухати?

Детальніше...

Мати Кріштіану Роналду хотіла зробити аборт, щоб він не родився

   Марія Долореш душ Сантуш Авейру, мати славнозвісного футболіста Кріштіану Роналду, розповіла, що свого часу безрезультатно пробувала зробити аборт, коли була ним вагітна. Цю інформацію надає її біографічна книжка «Mãe Coragem» («Матір Відвіга»), яка саме вийшла в Португалії.

   У книжці авторства Пауло Сузи Коста, Марія Авейру пояснює, що на той час у неї вже було троє дітей: Елма, Катя і Югона, вона працювала з досвітку до ночі, а її чоловіка часто не було вдома. Лікар, якому вона розповіла про свою ситуацію, відмовився зробити цей аборт і додав, що ця дитина принесе їй багато радості. Потім Марія сама намагалася викликати викидень «побутовими» способами: пила гаряче пиво, за порадою сусідки, бігала до знесилення, однак організм усе витримав і не пустив дитину.

Детальніше...

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте

Лист Анни, літньої жінки з будинку престарілих у Італії

Фото з будинку престарілих у Львові, авторка – Олександра Чернова  

12075102_491104801049042_8946174970010967708_n

Я ніколи не хотіла бути комусь тягарем. Не буду згадувати про своїх племінників, в яких вже є свої діти і яким я віддала свою квартиру, в якій мешкала перед тим, як оселитися тут. Я сама захотіла її залишити. А що б ви зробили моєму місці?

Детальніше...